Κυπαρισσός Αντίκυρας - Νίκη Λαφυστίου 1-2
Πανγεωργικός - Πανδαυλειακός  Αναβλήθηκε

Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014

ΣΩΘΗΚΕ Η ΠΑΡΤΙΔΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

Στο τελευταίο λεπτό  κατάφερε η ομάδα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο ματς με τον ΠΑΟ Κυριακίου.
Ηταν καλύτερη η ομάδα μας  από τον αντίπαλο αλλά αυτό δεν έφτασε στο σημερινό ματς.Είχε την κατοχή της μπάλας,πίεσε την άμυνα του Κυριακίου, αλλά ήταν αρκετά φλύαροι οι παίκτες μας και καθόλου αποτελεσματικοί.
Εχασαν ευκαιρίες αλλά ο αντίπαλος χωρίς να δείξει κάτι ιδιαίτερο αγωνιστικά,παίζοντας πολύ αμυντικά κατάφερε να εκμεταλευτεί μία αντεπίθεση όταν όλοι οι παίκτες μας ήταν μπροστά,να σκοράρει και να βάλει δύσκολα στην ομάδα.
Παρά την ψυχρολουσία οι παίκτες κατάφεραν ν'αντιδράσουν,πίεσαν και στο 90ο λεπτό ο Κρητικός κέρδισε πέναλτυ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τσούντος και έκανε το σκορ 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Η σύνθεση της ομάδας ήταν....
Κυριαζής,Μπατσούλης Χ,Τοπτσίου(Τσέλος),Κόλλιας,Μπατσούλης Β,Σελιανίτης,
Κοροπούλης,Μηνάς,Τσούντος,Πελώνης(Κρητικός),Ζαφείρης.

ΠΑΛΕΨΕ Η ΟΜΑΔΑ

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η ομάδα μας  από την ομάδα του Πανδαυλειακού,μία καλή και έμπειρη ομάδα,κάτι που το μαρτυρά και η θέση της στον βαθμολογικό πίνακα.
Παρόλα τα προβλήματα που αντιμετώπισε όλη την εβδομάδα η ομάδα πάλεψε αλλά στο 1ο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0.
Στο 2ο ημίχρονο μπήκε δυνατά,έχασε μεγαλη ευκαιρία με τον Βρακά  και κατάφερε να μείωσει λίγο αργότερα σε 2-1 με γκολ του Ζαφείρη.
Προσπάθησε να κάνει την ανατροπή αλλά ο αντίπαλος κατάφερε να βάλει γκολ και να γίνει το σκορ 3-1.
Κάπου εκεί εγκατέλειψαν την ομάδα οι δυνάμεις της....σωματικές (μιας και θύμιζε νοσοκοκομείο) και ψυχικές και το ματς τελείωσε.
Μπράβο στους παίκτες για την μεγάλη προσπάθεια......συνεχίζουμε.

ΝΙΚΗ 3-1 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Νίκη για την ομάδα μας και μάλιστα με ανατροπή!
Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με ωραία ενέργεια του επιθετικού τους,η ομάδα δεν τα παράτησε.Αντιθέτως άρχισε να πιέζει και στο 43ο λεπτό μετά από πάσα του  Tσούντου ο  Ζαφείρης ισοφάρισε το ματς και έτσι τελείωσε το 1ο ημίχρονο.
Στο 2ο η ομάδα ξεκίνησε καλύτερα στο 61ο μετά από βαθιά μπαλιά ο κεντρικός αμυντικός του Υψηλάντη έκανε λάθος υπολογισμό και με αυτογκόλ το σκορ έγινε 2-1.
Ο αντίπαλος προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά ο τερματοφύλακας Κυριαζής κατά πρώτο λόγο και οι κεντρικοί αμυντικοί Μπατσούλης και Κόλλιας ήταν εκεί όταν χρειάστηκε.
Στο 89ο λεπτό και μετά από ατομική προσπάθεια ο Τοπτσίου έβγαλε ωραία πάσα στον Μηνά και σε κενή εστία στη ουσία έγραψε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και την  νίκη.
Η σύνθεση της ομάδας ήταν η εξής:
Κυριαζής,Τόλιας(46' Σπάχο),Κοροπούλης,Κόλλιας,Μπατσούλης Β.,Μπατσούλης Χ.,Τσούντος,Τοπτσίου,Πελώνης(88 Κατσαβριάς),Ζαφείρης(65'Μηνάς),Κρητικός.
Προπονητής: Γρίλλιας Νίκος.

Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Η ομάδα μας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής θα φιλοξενήσει την ομάδα του Α.Ο. ΥΨΗΛΑΝΤΗ το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00 μ.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο.

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

Εδώ και πολύ καιρό υπήρχε η σκέψη να δημιουργηθεί ένα blog για την ομάδα του χωριού μας,ώστε να γράφουμε οτιδήποτε έχει σχέση με την ομάδα και  στο οποίο θα μπορούμε να μοιραστούμε την αγάπη μας γι'αυτήν
Στόχος μας είναι η αναφορά στο φιλμ του αγώνα ,φωτογραφίες από αυτό,βαθμολογία, καθώς επίσης να κάνουμε ιστορικές αναδρομές, διηγήσεις και οτιδήποτε άλλο που θα βοηθήσει ώστε να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί.
Η αναγνωσιμότητα και αποδοχή του blog,η στήριξη και η βοήθεια όλων των ανθρώπων εντός και εκτός ομάδας θα είναι σημαντική για εμάς.
Τέλος θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι η ομάδα θα πρέπει να είναι πάνω από πρόσωπα και πράγματα.