Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

ΝΙΚΗ 3-1 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Νίκη για την ομάδα μας και μάλιστα με ανατροπή!
Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με ωραία ενέργεια του επιθετικού τους,η ομάδα δεν τα παράτησε.Αντιθέτως άρχισε να πιέζει και στο 43ο λεπτό μετά από πάσα του  Tσούντου ο  Ζαφείρης ισοφάρισε το ματς και έτσι τελείωσε το 1ο ημίχρονο.
Στο 2ο η ομάδα ξεκίνησε καλύτερα στο 61ο μετά από βαθιά μπαλιά ο κεντρικός αμυντικός του Υψηλάντη έκανε λάθος υπολογισμό και με αυτογκόλ το σκορ έγινε 2-1.
Ο αντίπαλος προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά ο τερματοφύλακας Κυριαζής κατά πρώτο λόγο και οι κεντρικοί αμυντικοί Μπατσούλης και Κόλλιας ήταν εκεί όταν χρειάστηκε.
Στο 89ο λεπτό και μετά από ατομική προσπάθεια ο Τοπτσίου έβγαλε ωραία πάσα στον Μηνά και σε κενή εστία στη ουσία έγραψε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και την  νίκη.