Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2015

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ 2-2 ΣΤΟ 2ο ΦΙΛΙΚΟ

Στο χθεσινό φιλικό η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 με την ομάδα του Μαυροματίου.
Η εικόνα ήταν σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το προηγούμενο φιλικό,χωρίς φυσικά να λείψουν και τα προβλήματα που ελπίζουμε σιγά σιγά να διορθωθούν.
Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες μιας και η ζέστη ήταν αφόρητη η ομάδα μας προηγήθηκε 1-0  μετά από σέντρα του Τσούντου και πλασέ του Πελώνη,σκορ το οποίο παρέμεινε στο 1ο ημίχρονο.
Οι αντίπαλοι μας ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου και κατάφεραν σε πρώτη φάση να ισοφαρίσουν και μετά να προηγηθούν με 1-2.
Η ομάδα μας ισοφάρισε με εύστοχο πέναλτυ του Πελώνη σε 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς.
Να συμπληρώσουμε τέλος ότι προκάλεσαν κάκιστη εντύπωση τα εκτός φάσης αντιαθλητικά χτυπήματα και γενικοτέρα η συμπεριφορά ενός-δύο ποδοσφαιριστών της αντίπαλης ομάδας σε αντίθεση με την συμπεριφορά των υπόλοιπων παιδιών της ομάδας του Μαυροματίου που ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.Βρε παιδιά φιλικό ματς ήταν μεταξύ δύο γειτονικών χωριών...οι εποχές άλλαξαν.......κρίμα.
Υ.Γ1 Ευχαριστούμε την παρέα του ποδοσφαιριστή μας Μάριου Πελώνη για τις φωτογραφίες.