Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου 2015

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΜΟΥΡΙΚΙ

Η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησε με σκορ 2-4.
Ξεκίνησε καλά ,έχασε ευκαιρίες στο ξεκίνημα του ματς αλλά στην πρώτη επίσκεψη στην περιοχή μας οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0.
Κατάφερε η ομάδα να ισοφαρίσει σε 1-1 γρήγορα με τον Πελώνη,αλλά και πάλι η αμυντική λειτουργία της ομάδας δεν ήταν καλή και το Μουρίκι προηγήθηκε με 2-1 και αυτό ήταν το σκορ του 1ου ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα ήταν καλύτερη σε όλα τα επίπεδα και κατάφερε παίζοντας ομαδικό ποδόσφαιρο να ισοφαρίσει σε 2-2 και πάλι με τον Πελώνη και να προηγηθεί με 2-3 και πάλι με τον Πελώνη.
Το σκορ έκλεισε 2-4 με γκολ του Τσέλλου από ασίστ του Πελώνη που δικαίως παίρνει και τον τίτλο του καλύτερου στο ματς.