Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

ΨΥΧΩ!!!!!

Δανείζομαι τον τίτλο και την φωτογραφία από μια από τις καλύτερες ταινίες θρίλερ στην ιστορία του κινηματογράφου.
Δεν υπάρχει κάτι άλλο να γράψει κανείς μετά και το σημερινό ματς της ομάδας.Τα παιδιά έχουν αποφασίσει να γυρίσουν καμιά ταινία θρίλερ με φόντο τον Ελικώνα.....τους εμπνέει φαίνεται το τοπίο.
Μπήκαν δυνατά στο ματς,στρίμωξαν τον αντίπαλο,έχασαν ευκαιρίες αλλά σήμερα είπαν να αλλάξουν κόλπο και να αφήσουν την αντίπαλη ομάδα  να προηγηθεί στο σκορ στο 33ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα,να γίνει το 1-0 και να δώσουν σασπένς στο ματς.
Στο 44ο λεπτό όμως ο Τσούντος με έναν εκπλητικό χτύπημα φάουλ έφερε το ματς στα ίσια με 1-1 και εκεί τελείωσε το 1ο ημίχρονο.
Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου η ομάδα μπήκε μπροστά στο σκορ με 2-1 με πλασέ του Κρητικού στο 48ολεπτό.Με καλή ψυχολογία πλεόν πίεσαν και άλλο τον αντίπαλο,χάθηκαν ευκαιρίες με πιο χαρακτηριστική αυτή από  τον Σελιανίτη,που μέσα από την περιοχή δεν κατάφερε να σκοράρει και κάπου εκεί μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου.Σε μια στημένη φάση στο 57ο λεπτό το Παύλο ισοφάρισε το ματς σε 2-2 αλλά με ένα γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ο σκόρερ έκανε καταφανέστατο επιθετικό φάουλ στον Πελώνη.
Στα λεπτά που απέμειναν η ομάδα βγήκε μπροστά,έχασε και άλλες ευκαιρίες να μπει μπροστά στο σκορ για να φτάσουμε στο 89ο λεπτό όπου μετά από πάσα του Βρακά ο Σελιανίτης με όμορφο πλάσε έκανε το 3-2.Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα,αφού ο επόπτης σήκωσε την σημαία για οφσαιντ χωρίς λόγο αφού η φάση ήταν ξεκάθαρη,αλλά ο διαιτητής πήρε πάνω του την φάση και έδειξε σέντρα.Οι παίκτες του Παύλου απόφασισαν σε ένδειξη διαμαρτυρίας να μην συμμετέχουν στο ματς,αφού κάθονταν μαζί με τον τερματοφύλακα στο κέντρο του γηπέδου και για 10 λεπτά είδαμε διακωμώδηση του αθλήματος.Ο Σελιανίτης σε κενό τέρμα έκανε το 4-2,υπήρχε η δυνατότητα και για άλλα γκολ,αλλά οι παίκτες μας δεν το θέλησαν.
Η ομάδα ήταν καλύτερη και άξιζε την νίκη όσο και αν οι αντίπαλοι έκαναν ότι μπορούσαν ώστε να μείωσουν την αξία της.
Είναι προφανές ότι στα παιδιά είτε αρέσουν τα θρίλερ,είτε μας κάνουν πλάκα (με την καλή έννοια το λέω παιδιά).