Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΗΤΤΑ

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η ομάδα μας με αντίπαλο την ομάδα του Παναλίαρτου.Κακό ήταν το ξεκίνημα του ματς αφού οι αντίπαλοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 10ο λεπτό με σουτ έξω από περιοχή μας και πήραν τα ηνία του αγώνα.Εχασαν ευκαιρία και για άλλο γκολ και στο 20ο λεπτό η ομάδα μας ισοφάρισε με ωραία ατομική προσπάθεια του Παπαναστασίου.Το ματς κύλησε από εκεί και πέρα με τον Παναλίαρτο να είναι καλύτερος και να απειλεί την εστία μας.Η ατύχια χτύπησε για μια ακόμα φορά την ομάδα,αφού τραυματίστηκε ο Κατσόγεννας και αντικαταστάθηκε στο 40ο λεπτό από τον Τσένγκο.Το 1ο ημίχρονο έληξε με σκορ 1-1.
Και εκεί που περίμενε κανείς να μπει η ομάδα με πάθος να διεκδικήσει κάτι παραπάνω σε 5 λεπτά ήρθε η κατάρρευση.Στο 46ο λεπτό και στο 51ο η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε 2 τέρματα και έκανε το σκορ 1-3.Τραυματίστηκε στην φάση του 3ου γκολ και ο Γρίλλιας την θέση του οποίου πήρε ο Κοροπούλης.
Προσπάθησαν τα παιδιά να μειώσουν στο σκορ και το κατάφεραν με κεφαλιά του Πελώνη στο 80ο λεπτό.Εκαναν μια τελευταία προσπάθεια να μειώσουν ακόμα περισσότερο  με στημένες φάσεις,αλλά δεν το κατάφεραν και το ματς τελείωσε με 2-4.
Μέτρια η διαιτησία των Παγουρά-Τσακανίκα-Δημητρίου με λανθασμένες υποδείξεις και για τις δύο ομάδες.