Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ.......ΠΙΚΡΗ

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στην ομάδα του Πανγεωργικού.
Εμφανίστηκε βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα ματς,αλλά όχι αρκετά ώστε να κερδίσει.Επαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο,έχασε ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο,αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει κάτι που έκαναν οι αντίπαλοι στο 1ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 0-1.
Στο επόμενο διάστημα ο Πανγεωργικός ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα.
Από 70ο λεπτό και μετά η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και έχασε κλασικές ευκαιρίες να ισοφαρίσει με τους Μπατσούλη και Πελώνη αλλά τύχη και τερματοφύλακας δεν το επέτρεψαν.
Τελικά ισοφάρισε η ομάδα σε 1-1 με πέναλτυ που κέρδισε και εκτέλεσε ο Παπαναστασίου στο 85ο λεπτό.
Πίεσε η ομάδα για να πετύχει και δεύτερο γκολ από στημένες φάσεις αλλά δεν τα κατάφερε με κορυφαία ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πήλιουρη όταν σε προβολή του από κοντινή απόσταση απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
Πολλή καλή η διαιτησία των ΚΩΝΣΤΑ-ΔΕΛΛΗ-ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ.
Γενικότερα τα παιδιά πρέπει να δουλέψουν ακόμα περισσότερο ώστε να παρουσιάσουν στο γήπεδο μια καλύτερη ομάδα που θα μπορεί να παίρνει και νίκες.